Ваша корзина пуста
Персональный раздел
0 
0 
Широкий спектр продукции для успешного ведения бизнеса в сфере животноводства.

Погода в корівнику

  
Погода в корівнику 19.06.2017

Погода в корівнику

   Погода, як відомо, одна з наймінливіших речей у нашому житті. До того ж впливає вона на здоров’я та самопочуття не тільки людини, а й тварини.
   На щастя клімат в корівнику можна та потрібно контролювати. Як відомо, корова в середньому 85% часу проводить в корівнику, тому мікроклімат відіграє важливу роль для комфортного перебування корів, підтримки їх здоров’я та продуктивності, збереження високої якості молока. Без оптимальної вентиляції в корівнику може бути холодно та волого взимку та дуже спекотно влітку.
   Вентиляція дозволяє створити комфортні умови як для тварин так і для працівників господарства, а також уникнути таких проблем як:
1. Ламініт.
2. Міжпальцевий дерматит.
3. Зниження відтворної здатності.
4. Погіршення здоров’я вимені.
5. Ацидоз рубця та ін.
   Для оптимальної роботи слід комбінувати вентилятори з правильно розміщеними припливними отворами. Важливо пам’ятати, що вентилятори слід підбирати з огляду на розміщення тварин та враховувати всі особливості конструкції вашого корівника.
   Великі стельові вентилятори рухають повітря довкола і тим самим прискорюють випаровування та створюють ефект охолодження.
   Стельові вентиляторі більш придатні для цього ніж осьові промислові. Останні утворюють лише горизонтальний потік повітря через корівник, тож багато місць із тваринами залишаються не провітрюваними. Для досягнення однакової конвекції повітря в приміщенні стельових вентиляторів необхідно набагато менше ніж осьових. До того ж стельові вентилятори економлять інвестиції та експлуатаційні витрати та майже не створюють шуму в приміщенні.
   Для низьких корівників також використовують стельові вентилятори, але інших конструкцій та параметрів. Але головна їхня функція так само полягає в оптимізації температурного режиму в приміщенні та підтриманні оптимальних умов для утримання корів.
   Завдяки руху повітря, що створюють стельові вентилятори, зменшується утворення конденсату на підлозі та поверхнях приміщення.
   При цьому важливо, щоб не утворювалися завихрення та слід уникати не провітрюваних зон під центральною частиною вентилятора.
   Повітря не має стояти на місці, а мусить рівномірно поширюватись приміщенням завдяки чому поліпшуються його якісні характеристики. Температурний комфорт Вирівнювання температури в корівнику від підлоги до даху поліпшує комфорт і самопочуття тварин. Особливо важливу роль відіграє контроль обміну повітря і температури в корівниках прив’язного типу утримання. У такому разі корови не мають змоги відійти від протягів та уникнути погано вентильованих місць, тож постійно перебувають під дією стресу через некомфортні умови утримання. Використання стельових вентиляторів для пришвидшення руху повітря є також одним із заходів, аби запобігти виникненню теплового стресу у корів.
   Для повноцінної роботи корівника слід підтримувати оптимальний баланс постійного температурного режиму та вологості повітря. Дотримуйтесь правильного режиму вентиляції взимку та за спекотного літа, щоб була можливість забезпечити рівномірне подавання свіжого повітря в усе приміщення, де перебувають тварини. Бажано забезпечити надійну систему автоматики управління та контролю для того, щоб можна було вдатися до необхідних дій у разі виникнення нештатної ситуації в роботі використовуваного обладнання.
   Ми не можемо передбачити погоду, однак за допомогою інноваційних заходів можемо на неї впливати.

Нормативні параметри мікроклімату:

2.JPG

Возврат к списку